Náš web funguje i v době nouzového stavu. Můžete posílat poptávky, na které vám obratem odpovíme a následně zdarma zpracujeme vizualizaci.

Nebojte se kombinace plastových oken a hliníkové pergoly

Hliníková pergola a plastová okna. Že k sobě neladí? Ale kdepak! Opak je pravdou. Konstrukci z hliníku lze totiž opatřit nátěrem ze vzorníku RAL, takže se přizpůsobí i vašim plastovým oknům.

Hliníková pergola v kombinaci s plastovými okny
Hliníková pergola v kombinaci s plastovými okny

Dřevěná nebo hliníková pergola? A výhody?

Stojíte před rozhodnutím, zda pořídit dřevěný nebo hliníkový přístřešek, když máte plastová okna? Vzhledem k tomu, že kovovou konstrukci pergoly je možné natřít jakoukoliv barvou, lépe se s okny zkombinuje než dřevěná. Koneckonců, vždy není nutné ji mít ve stejném odstínu jako plastové profily; lze ji sladit třeba s barvou žaluzií nebo fasády. Fantazii se meze nekladou – může mít klidně i nějaký bláznivý odstín nebo třeba obrázky.

Oproti dřevěným materiálům má hliník nevýhodu především ve vyšší pořizovací ceně. Ta se ovšem může vrátit během let, jelikož hliník je bezúdržbový, zatímco dřevo musíte čas od času ošetřovat (obrousit, napenetrovat a nalakovat). Další nespornou výhodou hliníku je jeho nízká hmotnost, takže se dá použít i na střešní terasy. Nezabere tolik místa jako dřevěná konstrukce. A mnohem snadněji se na něj připevňuje boční zastínění.

hliníková pergola na terasu

Kovová pergola se hodí i k dřevěným oknům

Dřevěná pergola se hodí především do venkovských oblastí či u chat. Nebo zkrátka je-li v okolí domu více dalších dřevěných prvků. Ovšem do moderní zástavby lépe zapadne přístřešek z hliníku díky své nadčasovosti. Ale i dřevěná okna nebo plastová v dřevěném dekoru hravě doplníte kovovou pergolou. Není totiž problém nechat si ji vyrobit ve věrné imitaci dřeva.

Hliníková pergola imitace dřeva
Hliníková pergola imitace dřeva

Výroba plastových oken na míru

Pokud naopak už hliníkovou pergolu máte a plánujete výměnu oken, nemusíte se těch plastových obávat. Hliníková totiž bezpochyby více zatíží váš rozpočet, takže není nutné si je pořizovat jen kvůli sladění s pergolou. Samozřejmě pokud máte vyšší nároky na odolnost oken, zvažte i tuto možnost. Hliníková se hodí tam, kde jsou více zatížena – například velkým formátem prosklení, zejména trojitého, případně tehdy, jsou-li vystavena střídání opravdu velkých teplotních rozdílů. Hliníkové dveře pak využijete ve veřejných prostorách, kde se takzvaně „dveře netrhnou“. Časté otevírání snášejí lépe než plastové. Také jsou odolnější proti vloupání.

I plastová okna lze opatřit povrchovou úpravou ze vzorníku RAL, takže k vaší hliníkové pergole jistě najdete vhodný odstín. Jestliže má její konstrukce šedou barvu bez nátěru, můžete si nechat vyrobit plastová okna v šedé nebo antracitové barvě. Tu si navolíte v konfigurátoru, stejně jako další parametry, a okna vám vyrobíme na míru.

Hliníková pergola na míru

Není střecha jako střecha. Zastřešení pergoly může mít různé podoby

Důležitý je také výběr zastřešení. U hliníkové pergoly jsou možnosti zastřešení a bočního zastínění poměrně široké. Ochotně vám poradí oborníci ze společnosti Atiko. Vyrábí hliníkové pergoly na míru. Přístřešek tak přesně zapadne do vašeho exteriéru a přizpůsobí se vašim konkrétním potřebám.

hliníková pergola k rodinnému domu
hliníková pergola k rodinnému domu

Proč chtít pergolu od atiko.cz

 • 5letá záruka
  Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
 • Profesionální tým
  Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
 • Rychlá realizace
  Výroba pergoly na míru nemusí trvat věčnost. Ani měsíce. Dle kapacity výroby se spolu vždy domluvíme na co nejbližším možném termínu.
 • Vizualizace zdarma
  Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.