Konstrukce hliníkové pergoly

Víte, že u hliníkových pergol nejsou okapy? A že bioklimatická pergola SKYLINE díky vylepšenému tvaru lamel propustí ve vertikálním stavu až o 25 % více světla než jiné typy lamelových pergol? Podívejte se na popis konstrukce těchto moderních pergol a pochopíte, proč nyní zažívají takový boom.

Bez nevzhledných okapových svodů

Jak už jste si mohli přečíst v naší poradně v článku nazvaném Jak vybrat pergolu, hliníková pergola nerezaví, má velkou únosnost a  díky tomu, že je hliník lehký, jsou profily subtilnější, než by byly dřevěné trámy – pod pergolou nebo v autopřístřešku je tedy více místa. Další předností krytého zastřešení terasy vyrobeného z hliníku je právě jeho konstrukce. Díky integrovanému okapu nehyzdí pergolu žadné trubky, dešťová voda je odvedena jedním ze sloupů. A na hliníkové profily je snadné namontovat boční zastínění, tedy posuvné zasklení a screenové rolety. 
Konstrukce bioklimatické pergoly SKYLINE

Detaily pohyblivé pergoly SKYLINE

 • Rohové spoje jsou zesíleny, díky čemuž je pergola tuhá a stabilní. V rohu se nachází spojka s průchodem pro odvod dešťové vody. Sloup čtvercového profilu je odlehčený, přitom dostatečně pevný a stabilní.  
Konstrukce hliníkové pergoly – rohový spoj s integrovaným odvodem vody
 • Střechu tvoří slunolam – systém lamel, jejichž čela jsou vyrobena z duralového výpalku o tloušťce 4 mm. Tvar lamely je navržen tak, že propustí ve vertikálním stavu až o 25 % více světla než jiné pergoly se slunolamovou střechou. Lamely jsou stejně jako sloupy nastříkány odolnou práškovou barvou. 
Konstrukce hliníkové pergoly – slunolam
 • Čepy o průměru 10 mm jsou vyrobeny z nerezové oceli a jsou zasunuty do pouzder ve vodících profilech rámu. Umožňují plynulé naklápění lamel v rozsahu od 0 do 150 stupňů. 
Konstrukce hliníkové pergoly – detail naklápěcích lamel
 • V hliníkovém krytu uvnitř hliníkového profilu je uložen pohon, který není z venku viditelný. Výkonný motor plynule otočí lamely v celém rozsahu otáčení za 8 sekund. Motor se ovládá přenosným dálkovým ovladačem, pomocí něhož se spouští a vypíná i další příslušenství, například LED osvětlení či screenové rolety. Pergolu SKYLINE lze navíc napojit na řídicí systém inteligentního domu. 
Konstrukce hliníkové pergoly – integrovaný pohon

RÁDI VÁM ZPRACUJEME ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU 

Nezabere vám to více než pár minut a nic neriskujete. Cenový odhad získáte do několika dnů.

Mám zájem o nezávaznou nabídku

Proč chtít pergolu od atiko.cz

 • 5letá záruka
  Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
 • Profesionální tým
  Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
 • Vizualizace zdarma
  Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.