Bioklimatické pergoly

Bioklimatická hliníková pergola to je řešení 3 v 1. Ochrání vás před deštěm, umožní regulovat stínění a zajistí ideální klima uvnitř. Jde o luxusní zastřešení, díky kterému si můžete užívat terasy téměř po celý rok. Z naší nabídky doporučujeme nejprodávanější bioklimatickou pergolu SKYLINE, jež využívá nejmodernější technologie řízení včetně ovládání smartphonem a napojení na řídicí systém inteligentního domu. 

Bioklimatická pergola je nejmodernějším trendem zastřešení terasy

Hlavní předností bioklimatické pergoly je střešní pohyblivý slunolam. Ten zastíní přímé sluneční světlo, ale rovněž dokáže naklopit lamely tak, aby docházelo k odvětrávání vzduchu, takže vnitřek pergoly se nebude přehřívat a bude vám i při vysokých teplotách v létě na terase příjemně. Slunolam lze samozřejmě i zcela zaklopit, a plní tak funkci střechy. Dešťová voda je pak odvedena jedním ze sloupů pergoly dolů (to je v případě pergoly SKYLINE). 

Dalšími součástmi této moderní pergoly je pohon a řídící jednotka. Pohon bývá většinou integrovaný do nosníku konstrukce a není viditelný. Řídící jednotka může být umístěna do sloupu, nebo externě mimo pergolu (v rozvaděči). 
 

Využití nejen v létě

Výborné je, že tento typ zahradního zastřešení můžete využívat s použitím dalšího příslušenství kromě léta i na jaře a na podzim. Všechny vertikální stěny pergoly je možné vybavit screenovými roletami, slunolamem nebo posuvným zasklením

Kovová pergola, která vyžaduje minimální údržbu

Rám bioklimatické pohyblivé pergoly je tvořen extrudovanými hliníkovými profily. Jejich speciální tvarování umožňuje ukotvení mechanismu lamel, umístění motoru a rovněž odtok dešťové vody přímo v konstrukci. Hliník má na rozdíl od jiných materiálů řadu výhod – je lehký, ale přitom má velkou únosnost a vydrží. Nerezaví a díky použití nerezových spojovacích prvků a komaxitové povrchové úpravě je konstrukce odolná proti povětrnostním vlivům a barevně stálá s vysokou odolností proti otěru. Nemusíte si tedy po pár letech dělat starosti s natíráním. Alu pergola je téměř bezúdržbová, stačí například opláchnout wapkou nebo houbičkou s vodou.

Nadčasový design v duchu funkcionalismu

Samozřejmě při výběru zastřešení terasy nelze opominout vzhled. Tato lamelová pergola je navržena v nadčasovém designu a čerpá z dob slavného funkcionalismu. Může být umístěna k domu, nebo být volně stojící. Možné jsou i další varianty jako například úplné vsazení do připraveného výklenku, či modulární sestava více pergol volně stojící, nebo jednou nebo více stranami ukotvenými do objektu. Z hlediska co největší stability je nejlepší provedení se 4 (v případě větší pergoly více) stojnami. 

Povrch pergoly v jakékoliv barvě RAL

Aby al pergola k domu případně ke střešnímu bytu pěkně ladila, máte na výběr ze všech barev podle vzorníku RAL. Základní a nejpoužívanější barevné provedení u pergoly SKYLINE je pro konstrukci pergoly strukturovaný grafit sl 94 - DB 703 FS a pro lamely RAL 9006 (stříbrná). 

Zajistíme vizualizaci, zaměření i montáž

Chtěli byste vidět, jak tato moderní zahradní pergola bude vypadat u vašeho domu a kolik by to stálo? Neváhejte vyplnit náš poptávkový formulář a my se vám ozveme. Nabízíme nezávaznou nabídku, zaměření a při závazné objednávce 3D vizualizaci  V nabídce najdete veškeré celkové náklady včetně montáže a můžete si být jisti, že nabídkovou cenu již nikdy nenavyšujeme.

U montáže se o vše postaráme my. Je pouze potřeba, aby se venkovní pergola montovala do rovného a pevného povrchu, např. do betonové patky, kterou jsme ale schopni za příplatek také nachystat (patky se kvůli co nejlepšímu vizuálnímu dojmu umisťují pod úroveň dlažby). Pergola se dá uchytit i na stávající dlažbu, nebo na stávající dřevěný či plastový povrch terasy.

Proč chtít pergolu od atiko.cz

  • 5letá záruka
    Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
  • Profesionální tým
    Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
  • Vizualizace zdarma
    Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.