Screenová roleta Zipex

 • Příslušenství
Screenová roleta Zipex

Základní informace

 • Je určené pouze pro naše pergoly.
 • Zastíní i ochrání proti větru.
 • Integrovaný dálkový motor, možné napojit i na řídicí systém domu.
 • Vysoce odolná tkanina ze skelných vláken a PVC potahu.
 • 100% odolné vůči vlhkosti.
 • Plocha potahu až 15 m².
 • Různé barvy konstrukce i látky.
 • Možnost instalovat do každé stěny a i později po montáži.
 • Odolnost proti větru do 90 km/h.

V případě zájmu o tento produkt nás prosím kontaktujte přes e‑mail nebo telefon.

Technická specifikace

Zastíní proti slunci. Ochrání před větrem. Slouží jako síť proti dotěrnému hmyzu. Tak lze ve zkratce charakterizovat venkovní screenovou roletu Zipex, která se používá na boční zastínění pergoly.  U rolety je použita velmi odolná PVC tkanina potažená skelným vláknem. Díky zabudovanému elektromotoru můžete roletu jednoduše řídit dálkovým ovladačem od pergoly, popřípadě řídicím systémem Tahoma nebo LOXONE jako je tomu v případě bioklimatické pergoly SKYLINE. Screenovou roletu na pergolu dodáváme až do šíře 6 m a do výšky 3 m.

ikona - funguje při teplotách -18 °C až +60 °C

Funguje při teplotách -18 °C až +60 °C

Ne náhodou patří screen rolety mezi zákazníky k nejžádanějšímu příslušenství pro pergoly. Tyto venkovní látkové rolety totiž výborně poslouží k zastínění svislých stěn. Dovnitř se dostává jen tlumené světlo. Navíc struktura látky je taková, že zevnitř je přes látku vidět ven, ale naopak zvenku je velmi málo vidět dovnitř. Je tedy skvělým řešením pro soukromé posezení. Stínící systém funguje při teplotách -18 °C až +60 °C. Je 100% odolný vůči vlhkosti (vždy ale před deštěm doporučujeme roletu vytáhnout nahoru). Látka je nehořlavá, odolná vůči UV záření, stálobarevná a v případě znečištění ji snadno omyjete mýdlovou vodou. 

 
 
ikona - testováno ve větrném tunelu

Testováno ve větrném tunelu

Screenová roleta Zipex na pergolu má velkou výhodu, že odolává i silnému větru, konkrétně až do rychlosti 60 km/h. Data pocházejí z testování ve větrnému tunelu. Přesto ale vždy zákazníkům, kteří se rozhodnou pro instalaci screenových rolet, doporučujeme instalaci větrného čidla (Eolis wirefree IO), které v případě silného větru roletu automaticky vytáhne nahoru.

ikona - screenové rolety v pergolách pomohou i před hmyzem

Screenové rolety v pergolách pomohou i před hmyzem

Pergolovou roletu Zipex tvoří dvoudílná hliníková kazeta s odvíjecím válcem, vodící lišty k upevnění na rám pergoly, koncová lamela a vysoce odolná tkanina ze skelných vláken a PVC potahu. Svou strukturou zároveň slouží jako síť proti hmyzu. Nemusíte mít obavy, že by někde vznikly díry. Unikátní systém zipu zajišťuje 100% napnutí potahu. Maximální plocha tkaniny je 15 m².

 
 
ikona - sluneční clonu můžete mít v několika barvách

Sluneční clonu můžete mít v několika barvách

Samozřejmě při výběru bočního zastínění (clony) pergoly se rozhodujete nejen podle praktičnosti, ale důležitý je i vzhled. Můžete si vybrat barvu hliníkové konstrukce a také zbarvení látky. Aktuálně screenovou látku nabízíme v sedmi barevných variantách (například bílá, šedá, režná, černá). Čím je roleta světlejší, tím je zvenku méně průhledná. U tmavších rolet je více vidět dovnitř.

Roletu Zipex je možné instalovat do každé stěny pergoly a lze to i později po montáži. Rádi vám o venkovních látkových roletách Zipex řekneme více, stačí nám pouze odeslat nezávazný poptávkový formulář a my se vám ozveme.

white 101101
linen 116116
pearl– grey 117108
grey – white 108101
grey 108108
grey – black 108118
black 118118

Proč chtít pergolu od atiko.cz

 • 5letá záruka
  Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
 • Profesionální tým
  Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
 • Vizualizace zdarma
  Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.