Výhoda zahradní pergoly z hliníku? Bezúrdžbovost

Když se řekne zahradní pergola nebo altán, většina lidí si vybaví dřevěné zastřešení. V posledních letech si ale stále více lidí pořizuje na zakrytí terasy hliníkovou pergolu. Proč? Čtěte dál...

Odpadá nutnost pravidelného natírání

Jak už jste si mohli přečíst v naší poradně v porovnání mezi dřevěnou a hliníkovou pergolou, velkým minusem dřevěné pergoly je nutnost pravidelného natírání. To nejen bere čas za práci ale také peníze za barvy. Naopak zahradní hliníková pergola žádnou zvláštní údržbu nepotřebuje. Hliník nerezaví a povrch je navíc nastříkán odolnou práškovou barvou. V případě znečištění stačí omýt jednoduše vodou. 

Zahradní hliníková pergola může mít i stahovací střechu 

Kromě bezúdržbovosti je velkou výhodou, že hliníková pergola může mít více typů střech. U markýzové pergoly je stahovací střecha, u bioklimatické zatahovací v podobě natáčecích lamel, u levnějších pergol SOLID a VIEW je zastřešení z polykarbonátu, nebo pevného slunolamu. Není rovněž problém si zahradní pergolu zastínit z boku a to pomocí posuvného zasklení, screenových rolet, či posuvného slunolamu.   

Může sloužit také jako zahradní altán

Vzhledem k tomu, že zahradní pergola z hliníku se vyrábí na míru podle rozměrů terasy a možné je kotvení k domu i samostatné stání v zahradě, může pergola z hliníku sloužit také jako zahradní altán. A není problém, aby se po hliníkových profilech pnuly rostliny. Naopak hliník je vhodnější než dřevo, protože je odolnější.

 
Zahradní hliníková pergola
 

Mohlo by vás zajímat

Proč chtít pergolu od atiko.cz

 • 5letá záruka
  Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
 • Profesionální tým
  Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
 • Rychlá realizace
  Výroba pergoly na míru nemusí trvat věčnost. Ani měsíce. Dle kapacity výroby se spolu vždy domluvíme na co nejbližším možném termínu.
 • Vizualizace zdarma
  Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.