Výhoda zahradní pergoly z hliníku? Bezúdržbovost

Když se řekne zahradní pergola nebo altán, většina lidí si vybaví dřevěné zastřešení. V posledních letech si ale stále více lidí pořizuje zahradní hliníkovou pergolu. Proč? Především kvůli bezúdržbovosti.

Odpadá nutnost pravidelného natírání

Jak už jste si mohli přečíst v naší poradně v porovnání mezi dřevěnou a hliníkovou pergolou, velkým minusem dřevěné pergoly je nutnost pravidelného natírání. To nejen bere čas za práci ale také peníze za barvy. Naopak kryté zahradní posezení s hliníkovou konstrukcí žádnou zvláštní údržbu nepotřebuje. Hliník nerezaví a povrch je navíc nastříkán odolnou práškovou barvou. V případě znečištění stačí omýt jednoduše vodou.
Kromě bezúdržbovosti je velkou výhodou, že zahradní hliníková pergola může mít více typů střech. U markýzové pergoly je stahovací střecha, u bioklimatické zatahovací v podobě natáčecích lamel, u zasklené bezpečnostní sklo, u levnějších pergol SKYSPACE LIGHT a ESPACE je zastřešení z polykarbonátu. Není rovněž problém si zahradní pergolu zastínit z boku a to pomocí screenových rolet.

Zahradní hliníková pergola

Může sloužit také jako zahradní altán

Vzhledem k tomu, že zahradní pergola z hliníku se vyrábí na míru podle rozměrů terasy a možné je kotvení k domu i samostatné stání v zahradě, může pergola z hliníku sloužit také jako zahradní altán. A není problém, aby se po hliníkových profilech pnuly rostliny. Naopak hliník je vhodnější než dřevo, protože je odolnější.

RÁDI VÁM ZPRACUJEME ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU 

Nezabere vám to více než pár minut a nic neriskujete. Cenový odhad získáte do několika dnů.

Mám zájem o nezávaznou nabídku

Proč chtít pergolu od atiko.cz

  • 5letá záruka
    Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
  • Profesionální tým
    Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
  • Vizualizace zdarma
    Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.