Rozdíly mezi pergolami od specializovaných firem a z hobbymarketů

Hliníkové pergoly dnes představují moderní a stále žádanější řešení pro zastřešení terasy. Není tedy divu, že rovněž přibývá firem a hobbymarketů, které je nabízejí. Jenže není pergola jako pergola a opravdu v tomto odvětví platí, že za kvalitu si musí člověk zaplatit. Sepsali jsme, v čem nejvíce se liší námi dodaná pergola od té levnější, kterou lze koupit v hobbymarketu nebo v nějakém e-shopu.

Dražší pergoly jsou robustnější a stabilnější

Jak přiblížil ředitel firmy atiko.cz Milan Kopečný, největší rozdíl mezi dražší a levnější pergolou, je ve variabilitě. „Pergolu dodáváme v rozměrech na míru, můžeme použít vícemodulové provedení. Zkrátka navrhneme řešení pro konkrétní terasu. Dalšími rozdíly je tlouštka hliníkových profilů a kvalita materiálu. Námi dodávané pergoly jsou robustnější a stabilnější.” Konkrétně materiál konstrukce pergoly SKYLINE je extrudovaný hliník, slitina ENAW6063 T5  a odolnost vůči větru splňuje třídu 6 dle DIN 13659 + A1. 


U hliníkových pergol dodávaných od firmy atiko je také velká nabídka doplňků. Jedná se o napojení LED osvětleníčidel (vzhledem k ochraně screenové rolety je velmi důležité větrné čidlo) a doplnění bočního zastínění (screenové rolety, posuvné zasklení).

Bioklimatická pergola ve světle šedé barvě
 Moderní bioklimatická pergola SKYLINE

U kvalitních pergol nemusíte dělat kompromisy

 

 • Jak už bylo zmíněno, levné pergoly jsou v nabídce jen v určitých rozměrech, zatímco kvalitní pergoly se dodávají na míru podle velikosti konkrétní terasy. S tím souvisí, že je několik řešení, jak pergolu kotvit. Nemusí být jen čtyři stojny, ale možné je i kotvení ke stěně domu a mít dvě, nebo dokonce jen jednu stojnu. 
 • Pokud zvolíte dražší variantu, máte také větší výběr barevných provedení, k dispozici jsou barvy podle vzorníku RAL. 
 • Stavebnicovou pergolu si musíte namontovat sami (a podle našich zkušeností nebývají návody k instalaci příliš dobré a při nesprávné montáži v případě problému není uznána reklamace), zatímco když si objednát dražší pergolu, je součástí cenové nabídky i profesionální montáž (ta je nezbytná také v případě, když se pergola staví u střešního bytu). 

 

RÁDI VÁM ZPRACUJEME ZDARMA NEZÁVAZNOU NABÍDKU 

Nezabere vám to více než pár minut a nic neriskujete. Cenový odhad získáte do několika dnů.

Mám zájem o nezávaznou nabídku

Proč chtít pergolu od atiko.cz

 • 5letá záruka
  Atiko jako záruka kvality. I proto našim zákazníkům poskytujeme pětiletou záruční lhůtu. O vaši pergolu tak bude postaráno.
 • Profesionální tým
  Za našimi výsledky stojí jeden pevný tým, který jen tak něco nerozhodí. Na spolupráci a chemii v týmu si zakládáme.
 • Vizualizace zdarma
  Navrhneme vám pergolu podle vašich představ a předběžně spočítáme, kolik za ní zaplatíte. Za tuto službu však nezaplatíte ani korunu.

Neváhejte se ozvat. Rádi vám poradíme.

Vaše osobní údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Více informací naleznete v tomto dokumentu.